Rullhoki

Rullhoki on hoki mängimine rulluiskudel. See sobib igasugusel tasemel rulluisutajale ja on äärmiselt paindlik ka mängimise koha osas – rullhokit saab mängida nii tänavakorvpalliplatsil, tühjal parkimisplatsil või -majas, aga ka spetsiaalselt ehitatud rullhokiväljakul.

 

image4 image1

Rullhoki annab mängijatele hea füüsilise koormuse nii vastupidavuse kui plahvatuslikkuse osas. Seejuures tekib alati palju võimalusi lihvida uisutamise erinevaid elemente:

⦁ Tagurpidi sõit
⦁ Kiirendamine
⦁ Sööstud
⦁ Pöörded
⦁ Põiked
⦁ Erinevad pidurdamisviisid, sh. äkkpidurdamine
⦁ Libistamine (slide)
⦁ Hüpped
⦁ Tasakaal

Seda kõike annab teha enda tasemele vastaval kiirusel ja määral, aga üks on kindel: areng ja adrenaliin on garanteeritud!

image3

Kellel on hokiga kogemust hoopis jää peal, harjub tavaliselt rulluiskudega üpris kiirelt ja saab hokiga jätkata igal ajal ja igal pool.

Mängimiseks sobivad tavalised rulluisukaitsmed ja -kiiver, lisaks võib end turvata näiteks jäähoki küünarnukikaitsmetega või ekstreemspordi turvapükstega, mis puusavööd kaitsevad.

Uiskudeks sobivad kõik uisud, millega keegi end mugavalt tunneb. Samas tasub meeles pidada, et kuna kiiruste ja oskuste edenedes on tegemist pigem nn. agressiivse uisutamisega, toetavad seda mängu paremini tugevamat laadi saapad ning paindlikku manööverdamist võimaldavad uisud (st. pigem lühema raamiga ja ka kolmerattalised). Hästi sobivad näiteks freeskate uisud, mis on tavaliselt piisavalt universaalsed erinevate pindade ja uisustiilide jaoks.

image2

www.rulluisukool.ee
info@rulluisukool.ee

Silver Salonen
GSM 56601690

www.facebook.com/rulluisukool
www.instagram.com/rulluisukool