Rullhoki on hoki mängimine rulluiskudel. See sobib igal tasemel rulluisutajale ja on äärmiselt paindlik ka mängimise koha osas – rullhokit saab mängida nii tänavakorvpalliplatsil, tühjal parkimisplatsil või -majas, aga ka spetsiaalselt ehitatud rullhokiväljakul.
Rullhoki annab mängijatele hea füüsilise koormuse nii vastupidavuse kui plahvatuslikkuse osas. Seejuures tekib alati palju võimalusi lihvida uisutamise erinevaid elemente:
⦁ Kiirendamine
⦁ Sööstud
⦁ Põiked
⦁ Pöörded
⦁ Libistamine (slide)
⦁ Erinevad pidurdamisviisid, sh. äkkpidurdamine
⦁ Tagurpidi sõit
⦁ Hüpped
⦁ Tasakaal
Seda kõike annab teha enda tasemele vastaval kiirusel ja määral, aga üks on kindel: areng ja adrenaliin on garanteeritud!
Kellel on hokiga kogemust hoopis jää peal, harjub tavaliselt rulluiskudega üpris kiirelt ja saab hokiga jätkata igal ajal ja igal pool.
Mängimiseks sobivad tavalised rulluisukaitsmed ja -kiiver, lisaks võib end turvata näiteks jäähoki küünarnukikaitsmetega või ekstreemspordi turvapükstega, mis puusavööd kaitsevad.
Rulluiskudeks sobivad kõik uisud, millega keegi end mugavalt tunneb. Samas tasub meeles pidada, et kuna kiiruste ja oskuste edenedes on tegemist pigem nn. agressiivse uisutamisega, toetavad seda mängu paremini tugevamat laadi saapad ning paindlikku manööverdamist võimaldavad rulluisud (st. pigem lühem raam ja väiksed kuni 80mm rattad).