Eesti tõukeratturid

Eesti tõukerattasõitjad on rahvusvahelistel võistlustel osalenud juba pikemat aega, kuid nende kõigi seas on juba pikemat aega silma paistnud Roomet Säälik ( sünd. 29.08.1999), kes on rahvusvahelisel areenil edukalt esinenud alates 2014. aastast. Roomet on aastaid olnud professionaalne tõukerattur, kes on võistelnud erinevates rahvusvahelistes meeskondades. Ta esineb nii tõukerattana Pargis kui ka Street alas. Roomet võitis ja tuli auhinnavõitjaks paljudel erinevatel võistlustel, kuid eraldi võib esile tuua tema võidud PARGi alas EMil 2014 1 koht, ISF MM-il 3. koht 2017a., NITRO Games 2. koht ja UK Scoot fets World Cup Kinf of Street 1 koht 2018 aastal. Pärast 2-aastast pausi BMX-ile pühendudes naasis ta ja võitis 2021. aastal ACTION SPACE turniiri. 2022. aastal sai ta maailmameistrivõistlustel World Skate(Argentiinas) 4. koha. 2023. aasta maailmameistrivõistlustelt World Skate (Madridis) pidi ta loobuma, kuna sai päev enne võistlust soojendusel väga raske vigastuse ja pole veel võistelnud, taastudes vigastusest. Seega ei ole Roomet veel World Skate maailma edetabelis , kuna seda hakati pidama 1. juunist 2023. 

Roomet Säälik instagram @roometsaalik

Kaua ei suutnud keegi eestlastest peale Roometi end rahvusvahelisel areenil edukalt tõestada. Kuid viimastel aastatel on saabunud uus põlvkond poisse, kes on hakanud endast teada andma. Kolm noort kutti paistavad nende seas väga silma.

Üks neist on Maksim Tihhomirov (sünd.17.10.2006), kes võistleb Pargi alas tõukerattal, 2020. aasta veebruaris võitis ta oma esimese suure turniiri Simple Session Tallinnas kategoorias alla 13-aastastel, seejärel võitis perioodiliselt palju auhindu võistlustel Lätis ja Soomes. 2021. aastal tuli ta Taanis ISF Euroopa juunioride meistrivõistlustel pronksmedalist ja 2022. aastal USA-s juunioride ISF MM-il 9. koht. Pärast seda siirdus ta täiskasvanute kategooriasse ja Madridis toimunud World Skate 2023 MM-il saavutas täiskasvanute seas juba 22. koha ning Saksamaal ISF-i EM 2023 16. koha. Hetkel on PARGI alas maailma edetabelis 27. kohal. Maksim on Ameerika meeskonna Luckyscooters professionaalne tõukerattur.

Maksim Tihhomirov instagram @tihiimir228 

Järgmine edukas Eesti tõukerattasõitja Kert Õunapuu esineb STREET stiilis. Ta on korduv osaleja rahvusvahelistel turniiridel. Soomes elades on Kert end väga hästi tõestanud selle riigi võistlustel ka, kus on palju tugevaid sõitjaid, olles võitnud seal palju auhindu ja 2022. aastal tuli ta selle riigi meistriks. Samal aastal saavutas Kert Argentinas maailmameistrivõistlustel kõrge 9. koha. 2023. aastal sai ta Madridi MM-il 15. koha. Maailma edetabelis on Kert hetkel STREET-ratturite seas 22. kohal.

Kert Õunapuu instagram @kert.ounapuu

Järgmine pargistiilis väga hea sõitja on Semjon Bassov. Ta on korduv osaleja erinevatel rahvusvahelistel võistlustel. 2020. aastal saavutas ta Simple Sessionil 3. koha. Semjon võitis sellised Baltikumi võistlused nagu Ghetto Games Fest Ventspilsis ja Mad Liepaja Lätis. Viimastel World Skate maailmameistrivõistlustel Madridis sai ta 34. koha. Semjon töötab instruktorina „Spot of Tallinn” skatepargis, õpetades lastele seda imelist spordiala. Hetkel on Bassov Park stiilis maailma edetabelis 40.

Semjon Bassov instagram @senka_baskov

Eestis on palju teisi andekaid tõukerattaid ja praegu on kasvamas palju lootustandvaid lapsi. 

Kohe, kui nad end rahvusvahelisel areenil kuulutavad, anname nende tulemustest teada.