Eesti tõukeratta sõitjate edukas esinemine FISE võistlusel Prantsusmaal.

7. kuni 12. maini toimus maailma suurim ekstreemspordifestival FISE Montpellier linnas, Prantsusmaal. Sel aastal toimusid trikki tõukeratta võistlused World Skate Pro Tour raames. See tähendab, et kõik seal teenitud punktid lähevad maailma edetabelisse.

Osalesid meie neli tugevaimat Eesti tõukeratturit: Roomet Säälik, Maksim Tihhomirov, Kert Õunapuu ja Semjon Bassov. STREET alas esinesid Säälik ja Õunapuu. Roomet võistles esmakordselt pärast raskeimat vigastust eelmise aasta MM-il Madridis (jalaluu kahekordne murd). Tagasitulek oli fantastiline. Finaalis jäi ta pronksmedalist vaid ühe punkti kaugusele. Neljandana saades teenis Roomet 25 000 edetabelipunkti ja auhinnaraha. Kert Õunapuu võistles poolfinaalis kangelaslikult, saades isegi käe lõikehaava, millele tuli paar õmblust panna. Kert sai 16. koha, teenides 7500 punkti.

Spine Ramp alas esinesid M. Tihhomirov ja S. Bassov tagasihoidlikumalt. Maksim sai 21. koha ja Semjon 28. koha. See spordiala ei kuulu maailma edetabelisse World Skate ega too punkte.

Kuid kõige ootamatum juhtus pargisõidu distsipliinis. Esmakordselt Eesti tõukeratta spordi ajaloos pääsesid korraga kolm meie osalejat poolfinaali. Need on R.Säälik, M.Tihhomirov ja S.Bassov. Iga meie tõukerattur valis poolfinaalis oma strateegia. Semjonile tõi see 21. koha ja 5000 edetabelipunkti ning Maksim sai 17. koha ja teenis 7000 punkti. Nende sõidud olid väga keerulised ja mitmekesised, kuid mõnikord on kohtunike otsuseid raske mõista. Roometit aga ei suutnud peatada miski ja ta pääses finaali esikümnesse.

Finaal oli uskumatult kõrgel tasemel. Punktide vahe oli minimaalne. Esimese ja teise koha vahe oli vaid 0,24 punkti. Aga kolmanda, neljanda ja viienda koha vahe oli vaid 0,01 punkti. Hullus võitluses läks Säälik riski peale välja ja kahjuks oma enneolematu sõidu viimastel sekunditel ta kukkus. Seetõttu sai ta 10. koha ja teenis 13 000 punkti.

Pärast võistluste lõppu toimus pargis parima triki võistlus, kus Roomet saavutas teise koha.

Kõik meie sportlased parandasid oma positsioone maailma edetabelis. Järgmine võistlus, kus meie sportlased saavad punkte teenida, on septembris toimuvad World Skate Games Roomas, Itaalias. Sel aastal on World Skate Games’i võistlused tõukeratturitele maailmameistrivõistlusteks.

Meie poiste hea meeleolu enne poolfinaali. S.Bassov, M.Tihhomirov ja R.Säälik.

Rull-iluuisutamise (quad rulluisud) varustuse alane seminar!

Mida oodata: quad rulluiskude tehniline pool – reguleerimine, monteerimine, hooldamine, levinumad vead mitte hooldatud varustuse puhul.

Kellele suunatud: quad rulluiske kasutavad sportlased (kõik vanused), treenerid, lapsevanemad.

Koolitaja: Roll-line, Walter Vaschetti. Korraldaja: Eesti Rulluisuliit

Millal: 20. aprill 2024

Asukoht: Pirita Majandusgümnaasiumi õppeklass

Maht: 4,6 ak h

Maksumus: 15eur inimene või 25eur pere (kuni 3 inimest).

Registreerimise link tähtaeg 17. aprill 2024

Registreerimise kinnitab ülekanne: Eesti Rulluisuliit EE687700771005647250 LHV pank, selgitusse Roll-line seminar + nimi

Ajakava:

11:00-12:30 I osa

12:45-13:45 II osa

14:00-15:00 III osa

Kohtumiseni!

Eesti meistrid rull-iluuisutamise rühmakavades!

Laupäeval, 23. märtsil toimusid Eesti meistrivõistlused rull-iluuisutamise rühmakavades Viimsi kooli Spordikeskuses. Kahe klubi konkurentsis kuulutati välja parimad neljas võistlusklassis. Võistlustest võttis osa kokku ligi 40 uisutajat spordiklubist Foxartistic ja Phoenix. Võistlusi korraldas Eesti Rulluisuliit ja spordiklubi Foxartistic.

2013 aastal taaselustati pea kümneaastase pausi järel Eesti meistrivõistlused, mille eesmärk on rull-iluuisutamise sportliku arengu ja järjepidevuse hoidmine. Üksiksõidu ja rühmakavade võistlused korraldatakse eraldi – rühmakavade võistlus toimub aasta algul ja üksikkavade võistlus aasta lõpus. Viimsi Keskkooli spordikeskuses võistlesid meistritiitli eest kahe klubi, Foxartistic ja Phoenix esindajad neljas kvartettide võistlusklassis. Kvartettide klassis võistlevad sportlased neljaste rühmadena ning kava eesmärgiks on esitada professionaalse sõidutehnika, tantsu, muusika ja 25sõnalise kava lühikirjelduse abil kohtunikele ja publikule meeldejääv elamus. Võistlused toimusid World Skate reeglite alusel ning hinnati Rollart süsteemiga.

Eesti meistrid rull-iluuisutamise rühmakavades selgusid järgnevates kategooriates:

Laste Kvartett kõrvalkategoorias kava “Girl Power“ koosseisuga: Liise Taar, Natali Vene, Emma Viirpalu, Marii Sinimaa.

Kadett Kvartett kategoorias kava “Ooperifantoom“ koosseisuga: Annaleen Ojaperv, Anni Louise Viks, Uljana Vähk, Victoria Dora Tomingas.

Juunior Kvartett kategoorias kava “Varjatud ilu“ koosseisuga: Aliisa-Nete Pähklemäe, Johanna Korp, Kristel Jahimaa, Terle Juss.

Seenior Kvartett kategoorias kava “Samba“ koosseisuga: Janelle Jaadla, Gisela Brigitta Kangur, Rebecca Murumaa, Stella Pärtel.

Juuniorite meister plaanib järgmisena võistelda World Skate Games’il (MM) septembris Itaalias Riminis.

Suur aplaus tublidele võistlejatele suurepäraste soorituste eest!

Võistluste protokolli leiab siit

Suur tänu võistluste toetajatele – Nordaid, Angelina Balm Organic Skincare, ERR, NorVita, Ulrika Hurt ja Signe Pärtel!

Ja suured tänud kõikidele vabatahtlikele!

Järgmiste võistlusteni!

Pildid: Juri Gagarin Yuri Gagarin Photography

Eesti meistrivõistlused rull-iluuisutamise üksiksõidus!

Eesti meistrivõistlused rull-iluuisutmise üksiksõidus toimusid 9. detsembril 2023 Viimsi spordikeskuses. Eesti meistrid kuulutati välja 8. võistluskategoorias. Suur aplaus tublidele võistlejatele suurepäraste soorituste eest!

  • Minis: 1. Natali Vene, 2. Emma Viirpalu
  • Espoir: 1. Annaleen Ojaperv, 2. Anni Louise Viks, 3. Mirtel Uudevald
  • Youth: 1. Kristel Jahimaa
  • Senior: 1. Lisandra Nirgi, 2. Anette Amanda Brand
  • Espoir kõrvalkategooria: 1. Marii Sinimaa, 2. Grete-Liis Vilem, 3. Emma Tõnupärt
  • Cadet kõrvalkategooria: 1. Mirell Müürisepp, 2. Mirtel Helm
  • Youth kõrvalkategooria: 1. Terle Juss, 2. Katarina Odres, 3. Aliisa-Nete Pähklemäe
  • Junior kõrvalkategooria: 1. Johanna Korp

Suur tänu võistluste toetajatele – Nordaid, JOIK ja Viimsi vald!

Järgmiste võistlusteni!

Pildid: Juri Gagarin

Eesti esmakordselt esindatud Cup of Europe võistlustel!

Cup of Europe (üksiksõit, soolotants, paarissõit) toimus 30.10 – 06.11.2023 Pulas, Horvaatias. Eestit esindas üksiksõidus Annaleen Ojaperv, kes tänu oma töökusele ja saavutatud tasemele sai esmaskordselt esindada Eestit niivõrd kõrgetasemelisel võistlusel.

Oma vanuseklassis Espoir ladies astus ta vastu Šveitsi, Saksamaa, Prantsusmaa, Hispaania ja Portugali uisutajatele ning saavutas 15 võistleja seas 13.koha. Lühikavaga teenis Annaleen 15.15 punkti, vabakavaga 21.56 (kokku 36.71). Meistritiitel läks Portugali. 

See oli Annaleenule esimene kord võistelda niivõrd kõrgetasemelistel tiitlivõistlustel. Võistlustelt saadud kogemuse ja tagasiside põhjal saab jätkata tööd treeningutel nii Eestis kui Itaalias, eesmärgiga taset tõsta ning aina rohkem ja suurematel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel osaleda. Suureks eesmärgiks on seatud osalemine esimese eestlasena Maailma meistrivõistlustel üksiksõidus.

Euroopa meistrivõistlustel osalenud kiirrulluisutajad jagasid muljeid

Möödunud nädalal, 16. – 23. juulini, leidsid aset Euroopa meistrivõistlused kiiruisutamises Lõuna-Prantsusmaal Valence d’Agen linnas kolmel distsipliinil: ovaalisõidud 200m pikkusel spetsiaalsel kiiruisutrekil, tänavasõidud 400m pikkusel asfaldi ringil ümber kiiruisuovaali ning võistlused lõpetas viimasel päeval rulluisumaraton ligikaudu 5,8km pikkusel ringil, mida läbiti 7 korda.

Seekord asusid võistlustulle ka eestlased Keiu Oras ja Andrus Kuusk, võttes osa maratoni sõidust.

Võistluspaika jõudsime mõned päevad enne oma starti neljapäeva õhtupoolikul, mil saime võistluskeskusest kätte oma stardimaterjalid ning pilgu peale visata ka Valence d’Ageni linnas asuvale kiiruisutrekile.

Reedesel ja laupäevasel päeval kogesime kohapealset melu ning vaatasime tänavasõite, millest kõige kaasakiskuvamad olid õhtused pikad grupisõidud (punktisõidud ning väljalangemissõidud).

Samuti tegime päevasel ajal – kui võistlusgraafiku järgselt olid ovaal ning ovaali ümber kulgev asfaldi ring vaba – ära ka oma ettevalmistavad trennid maratoniks.

Pühapäeva hommik algas meil juba pisut pärast kella kuut, et hotellis teha hommikusöök ja seejärel minek võistluspaika maratoniks soojendust tegema.

Esimene maratoni start anti naistele juba kell 9. Eestlastest asus starti meie Keiu Oras koos 63 osalejaga. Sõit ise kulges enamjaolt ühes suures grupis. Kolmandal ringil sõitsid grupil eest neli võistlejat erinevatest riikidest: sakslanna, hollandlanna, prantslanna ning itaallanna, kellest paraku keegi lõpuks medalile ei tulnud. Jooksikute maksimaalseks eduks tuli ligikaudu 1,5 minutit, kuid viimaseks paariks ringiks oli kogu grupp jälle koos. Kulla peale hakati sõitma ligikaudu 1,5 ringi enne lõppu, mil tempot tõsteti, grupp pikaks venis ning lõpuks kõige säravama medali omale noppis prantslanna Marie Dupuy ajaga 1:14:00, järgnesid hispaanlanna Sara Arregui ning prantslanna Marine Lefeuvre. Eestlanna Keiu Oras saavutas oma esimesel suurvõistlusel väga tubli 52. koha, ajaga 1:15:18, sõites pea kogu võistluse vältel koos Euroopa parimate kiiruisutajatega ühes grupis.

Keiu kommentaar sõidust:

„Vägev oli sõita koos Euroopa parimatega. Viimastel ringidel lisati kiirust tugevalt juurde ning kahjuks jäin 3 km enne finišit suurest grupist maha. Sellele vaatamata on emotsioon mega. Suured tänud kõikidele, kes kaasa elasid!“

Järgmiseks anti kell 10:45 start meeste maratoni sõidule, millest võttis eestlastest osa Andrus Kuusk. Esimesed kolm ringi sõideti suures grupis koos ning ringi lõpus keerati peale uus käik ning eest sai 5-liikmeline punt: 3 prantslast, itaallane ning belglane. Kuid sellest eraldus õige pea ka kolm tulevast medalisti. Ka peagrupis hakkas pärast jooksikute eraldumist toimuma mitmeid äramineku katseid, millest 4 liikmeline punt ka liidrite ning peagrupi vahele lõpuks jäi.

Meeste sõidus oli finišiheitluses kõige teravama jalaga 22 aastane belglane Jason Suttels ajaga 1:01:03, alistades lõpukiirenduses prantslased Timothy Loubineaud ning Raphael Sylvain’i. Andruse lõppkohaks kujunes 82 startija hulgas 54. koht ajaga 1:12:04.

Andruse kommentaar sõidust:

„Olles osalenud varasemalt kõige kõrgetasemelisematest võistlustest vaid Berliini maratonil, siis seekord suutsin maailma tippudega sammu pidada pea 18 km (3 ringi). Berliinis veel nii hästi läinud ei ole. Seejärel sain kõnekeeles nö „haamri” ning sõitsin ülejäänud 4 ringi üksi lõpuni, püüdes kinni järgmiseid peagrupist pudenejaid, kes olid seljad päris sirgu lasknud ja tundusid olevat lõpuni sõitmisest pigem loobunud. Juba stardipaugust alates pandi peale tempo üle 40km/h. Suures grupis sõites vahetub positsioon päris kiiresti kuna pidevalt on kõrvuti  3 või enam rongi. Seekord sai ilmselt saatuslikuks pidev positsiooni võitlus grupis, vähene vee tarbimine ja palavus. Kuid siiski võin oma esitusega pigem rahul olla ning esmane suurvõistlus annab tulevikuks hea kogemuse.”

Eesti meistrivõistlused rull-iluuisutamise rühmakavades

1. aprillil toimusid Eesti meistrivõistlused rull-iluuisutamise rühmakavades. Võistlustel osales 46 sportlast, klubist Foxartistic ja Phoenix.

Suured tänud kõikidele vabatahtlikele, kes aitasid üritust korraldada ning võistluste toetajatele – Katjes ja Soudal Eesti!

Pildid: Siim Verner Teder

Eesti meistrid kuulutati välja kuues kategoorias:

LASTE KVARTETT:🥇Girl Power

KADETT KVARTETT KÕRVALKATEGOORIA🥇Skeleton 🥈Merepiigad🥉Ookeani printsess

JUUNIOR KVARTETT KÕRVALKATEGOORIA🥇Kättemaks

JUUNIOR KVARTETT🥇Võidujumalanna🥈Spioon🥉Kaunitar

KVARTETT KÕRVALKATEGOORIA🥇Üks tähtedest?🥈Armastada tähendab olla haavatav

KVARTETT🥇Tingimusteta

Erki Kullap saavutas Slalom Games Rzeszów võistlustel teise koha, võit läks Poolasse

Reedel, 9. septembril Poolas toimunud Slalom Games Rzeszów 2022 võistluste raames toimunud kiirslaalomi võit läks Poola. Parima eestlasena saavutas aastaid sini-must-valget pildis hoidnud Erki Kullap teise koha.

Thrilleriks kujunenud finaalis olid Kacper Wawryki närvid seekord paremad. Lõuna-Poolas Rzeszówi linnas kogunevad sellel nädalalõpul 8 riigi rulluisutajad, et mõõtu võtta neljal Inline Freestyle alal – kiirslaalomis, Classic slaalomis, Battle slaalomis ja Classic paarisslaalomis.

Erki näitas kvalifikatsioonisõitudes vapustavat kiirust, 28-meetrise kiirslaalomiraja läbimiseks kulus 4.523 sekundit, mis on Erki läbi aegade kiireim absoluutaeg, see annab kindluse, et senine järjepidev eesmärgipärane töö hakkab tasapisi vilja kandma.

Erki treener Tatjana Bogomolova nentis, et senised otsused on olnud õiged, kuid palju tööd on veel vaja ära teha, et saavutada pandeemiaeelne stabiilsus.