Eesti esmakordselt esindatud Cup of Europe võistlustel!

Cup of Europe (üksiksõit, soolotants, paarissõit) toimus 30.10 – 06.11.2023 Pulas, Horvaatias. Eestit esindas üksiksõidus Annaleen Ojaperv, kes tänu oma töökusele ja saavutatud tasemele sai esmaskordselt esindada Eestit niivõrd kõrgetasemelisel võistlusel.

Oma vanuseklassis Espoir ladies astus ta vastu Šveitsi, Saksamaa, Prantsusmaa, Hispaania ja Portugali uisutajatele ning saavutas 15 võistleja seas 13.koha. Lühikavaga teenis Annaleen 15.15 punkti, vabakavaga 21.56 (kokku 36.71). Meistritiitel läks Portugali. 

See oli Annaleenule esimene kord võistelda niivõrd kõrgetasemelistel tiitlivõistlustel. Võistlustelt saadud kogemuse ja tagasiside põhjal saab jätkata tööd treeningutel nii Eestis kui Itaalias, eesmärgiga taset tõsta ning aina rohkem ja suurematel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel osaleda. Suureks eesmärgiks on seatud osalemine esimese eestlasena Maailma meistrivõistlustel üksiksõidus.

Euroopa meistrivõistlustel osalenud kiirrulluisutajad jagasid muljeid

Möödunud nädalal, 16. – 23. juulini, leidsid aset Euroopa meistrivõistlused kiiruisutamises Lõuna-Prantsusmaal Valence d’Agen linnas kolmel distsipliinil: ovaalisõidud 200m pikkusel spetsiaalsel kiiruisutrekil, tänavasõidud 400m pikkusel asfaldi ringil ümber kiiruisuovaali ning võistlused lõpetas viimasel päeval rulluisumaraton ligikaudu 5,8km pikkusel ringil, mida läbiti 7 korda.

Seekord asusid võistlustulle ka eestlased Keiu Oras ja Andrus Kuusk, võttes osa maratoni sõidust.

Võistluspaika jõudsime mõned päevad enne oma starti neljapäeva õhtupoolikul, mil saime võistluskeskusest kätte oma stardimaterjalid ning pilgu peale visata ka Valence d’Ageni linnas asuvale kiiruisutrekile.

Reedesel ja laupäevasel päeval kogesime kohapealset melu ning vaatasime tänavasõite, millest kõige kaasakiskuvamad olid õhtused pikad grupisõidud (punktisõidud ning väljalangemissõidud).

Samuti tegime päevasel ajal – kui võistlusgraafiku järgselt olid ovaal ning ovaali ümber kulgev asfaldi ring vaba – ära ka oma ettevalmistavad trennid maratoniks.

Pühapäeva hommik algas meil juba pisut pärast kella kuut, et hotellis teha hommikusöök ja seejärel minek võistluspaika maratoniks soojendust tegema.

Esimene maratoni start anti naistele juba kell 9. Eestlastest asus starti meie Keiu Oras koos 63 osalejaga. Sõit ise kulges enamjaolt ühes suures grupis. Kolmandal ringil sõitsid grupil eest neli võistlejat erinevatest riikidest: sakslanna, hollandlanna, prantslanna ning itaallanna, kellest paraku keegi lõpuks medalile ei tulnud. Jooksikute maksimaalseks eduks tuli ligikaudu 1,5 minutit, kuid viimaseks paariks ringiks oli kogu grupp jälle koos. Kulla peale hakati sõitma ligikaudu 1,5 ringi enne lõppu, mil tempot tõsteti, grupp pikaks venis ning lõpuks kõige säravama medali omale noppis prantslanna Marie Dupuy ajaga 1:14:00, järgnesid hispaanlanna Sara Arregui ning prantslanna Marine Lefeuvre. Eestlanna Keiu Oras saavutas oma esimesel suurvõistlusel väga tubli 52. koha, ajaga 1:15:18, sõites pea kogu võistluse vältel koos Euroopa parimate kiiruisutajatega ühes grupis.

Keiu kommentaar sõidust:

„Vägev oli sõita koos Euroopa parimatega. Viimastel ringidel lisati kiirust tugevalt juurde ning kahjuks jäin 3 km enne finišit suurest grupist maha. Sellele vaatamata on emotsioon mega. Suured tänud kõikidele, kes kaasa elasid!“

Järgmiseks anti kell 10:45 start meeste maratoni sõidule, millest võttis eestlastest osa Andrus Kuusk. Esimesed kolm ringi sõideti suures grupis koos ning ringi lõpus keerati peale uus käik ning eest sai 5-liikmeline punt: 3 prantslast, itaallane ning belglane. Kuid sellest eraldus õige pea ka kolm tulevast medalisti. Ka peagrupis hakkas pärast jooksikute eraldumist toimuma mitmeid äramineku katseid, millest 4 liikmeline punt ka liidrite ning peagrupi vahele lõpuks jäi.

Meeste sõidus oli finišiheitluses kõige teravama jalaga 22 aastane belglane Jason Suttels ajaga 1:01:03, alistades lõpukiirenduses prantslased Timothy Loubineaud ning Raphael Sylvain’i. Andruse lõppkohaks kujunes 82 startija hulgas 54. koht ajaga 1:12:04.

Andruse kommentaar sõidust:

„Olles osalenud varasemalt kõige kõrgetasemelisematest võistlustest vaid Berliini maratonil, siis seekord suutsin maailma tippudega sammu pidada pea 18 km (3 ringi). Berliinis veel nii hästi läinud ei ole. Seejärel sain kõnekeeles nö „haamri” ning sõitsin ülejäänud 4 ringi üksi lõpuni, püüdes kinni järgmiseid peagrupist pudenejaid, kes olid seljad päris sirgu lasknud ja tundusid olevat lõpuni sõitmisest pigem loobunud. Juba stardipaugust alates pandi peale tempo üle 40km/h. Suures grupis sõites vahetub positsioon päris kiiresti kuna pidevalt on kõrvuti  3 või enam rongi. Seekord sai ilmselt saatuslikuks pidev positsiooni võitlus grupis, vähene vee tarbimine ja palavus. Kuid siiski võin oma esitusega pigem rahul olla ning esmane suurvõistlus annab tulevikuks hea kogemuse.”

Erki Kullap saavutas Slalom Games Rzeszów võistlustel teise koha, võit läks Poolasse

Reedel, 9. septembril Poolas toimunud Slalom Games Rzeszów 2022 võistluste raames toimunud kiirslaalomi võit läks Poola. Parima eestlasena saavutas aastaid sini-must-valget pildis hoidnud Erki Kullap teise koha.

Thrilleriks kujunenud finaalis olid Kacper Wawryki närvid seekord paremad. Lõuna-Poolas Rzeszówi linnas kogunevad sellel nädalalõpul 8 riigi rulluisutajad, et mõõtu võtta neljal Inline Freestyle alal – kiirslaalomis, Classic slaalomis, Battle slaalomis ja Classic paarisslaalomis.

Erki näitas kvalifikatsioonisõitudes vapustavat kiirust, 28-meetrise kiirslaalomiraja läbimiseks kulus 4.523 sekundit, mis on Erki läbi aegade kiireim absoluutaeg, see annab kindluse, et senine järjepidev eesmärgipärane töö hakkab tasapisi vilja kandma.

Erki treener Tatjana Bogomolova nentis, et senised otsused on olnud õiged, kuid palju tööd on veel vaja ära teha, et saavutada pandeemiaeelne stabiilsus.

Kolmapäeviti saab Lasnamäe Uisupargis tasuta rulluisuslaalomit sõita

Kolmapäeviti, 24. ja 31. augustil kl 19.30st 22.00ni on huvilistel võimalus proovida rulluisuslaalomit. Üritus on tasuta, kuid kaasas peavad olema oma rulluisud ja turvavarustus.

„Ainulaadses Tondiraba pargi rulluisupargis saab reedest pühapäevani sõita oma rulluiskudega või võtta rendile retrouisud, mis omakorda ei nõua erilist väljaõpet. Neil inimestel, kes aga otsivad midagi ekstreemsemat, on nüüdsest olemas võimalus kolmapäeviti end proovile panna rulluisuslaalomil,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

„Kolmapäevane rulluisuslaalom ei ole oma olemuselt trenn, vaid tasuta sportliku vaba-aja veetmise võimaluse loomine kõikidele huvilistele. Sellegipoolest on kohal professionaalsed rulluisutreenerid ja rulluisusportlased, kes jagavad nõuandeid ja nippe, kuidas paremini ja ohutumalt rulluisutada,“ ütles  Eesti Rulluisuliidu juhatuse liige Erki Kullap.

Lisaks algajatele on 24. augustil oodatud Rulluisuparki ka need rulluisutajad, kelle jaoks slaalom ei ole uus asi. Alal seatakse üles ka kiirslaalomi ajavõtusüsteem ja kõik huvilised saavad oma oskused proovile panna kiirslaalomi rajal. Kõikide kiirslaalomi ajasõidus osalejate vahel loosib SEBA Rulluisupood – www.rulluisud.ee välja ülivinged LED rulluisurattad, mis panevad sinu rulluisud pimedas särama ja teevad su teistele liiklejatele kaugelt nähtavaks.

Üritusi korraldab Eesti Rulluisuliit koostöös Uisupargi, SEBA Rulluisupood ja Lasnamäe Linnaosa Valitsusega.

Kolmapäevane rulluisuslaalomi Facebooki event: https://fb.me/e/25d9cdzOG

Lasnamäel avati Eesti esimene rulluisupark

1. juunil avati Lasnamäel Tondiraba pargis spetsiaalne rulluisupark. Rulluisupark avati samas kohas, kus möödunud talvel sai esmakordselt uisutada.

Koostöös Lasnamäe linnaosa valitsuse ja Uisupargiga on väljak esmaspäevast reedeni antud klubidele treeningute läbiviimiseks. Oma soovist anna teada:

Erki Kullap
erki@rulluisuliit.ee
+372 5559 7720

Lasnamäe Rulluisupark on avatud kõikidele reedest pühapäevani. Reedeti on väljak avatud kell 15-21 ja laupäeval ning pühapäeval kell 12-21.

Kui sul rulluiske ei ole siis reedel ja nädalavahetustel saab rentida quad ehk paarisratastega rulluiske, kuni 15.-aastastele on 4 eurot ja täiskasvanutele 6 eurot. Rulluisupargis on uiske üle 100 paari alates numbrist 32 kuni 46.

Osale EOK tiigrikoolitusel “Lase tiiger välja!”

Eesti Olümpiakomitee korraldab koostöös Sportlandiga 19. oktoobril traditsioonilise inspiratsioonipäeva „Lase Tiiger Välja“, mis toimub PROTO avastustehases Tallinnas. Osalema on oodatud kõik Eesti noorsportlased, kelle eesmärk on tippspordis läbi lüüa.

Eesti Olümpiakomitee korraldab koostöös Sportlandiga 19. oktoobril traditsioonilise inspiratsioonipäeva „Lase Tiiger Välja“, mis toimub PROTO avastustehases Tallinnas. Osalema on oodatud kõik Eesti noorsportlased, kelle eesmärk on tippspordis läbi lüüa.

Inspiratsioonipäeva eesmärk on anda tippspordi potentsiaaliga noortele läbilöömiseks vajalikud laiapõhjalised teadmised ja oskused ning sütitada motivatsiooni suurte saavutusteni pürgimisel.

Tiigrikoolitusel osalemine on sportlastele tasuta. Vajalik on eelregistreerimine, pane ennast inspiratsioonipäevale kirja SIINNB! Kohtade arv on piiratud!

Spordinädal 23. – 30. september

Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile eestvedamisel toimub 23.-30. septembrini seitsmendat korda Spordinädal. 

Spordinädala eesmärk on pakkuda võimalikult paljudele eestimaalastele liikumisega seotud positiivseid elamusi ja kogemusi. Spordinädal 2021 patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on alpinist Krisli Melesk, EOK sportlaskomisjoni liige ja äsja karjääri lõpetanud kiiruisutaja Saskia Alusalu, teleajakirjanikud Hannes Hermaküla, Keili Sükijainen, Reet Linna, muusikud Artjom Savitski ja Inger ning TalTechi rektor Tiit Land.  

Eestis korraldab Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti. Põnevat ja kasulikku infot liikumisharrastuse kohta leiab aastaringselt EOK portaalist www.liigume.ee ja Facebooki lehelt www.facebook.com/eestimaaliigub.

Friday Night Skate alustab uut hooaega


Harrastus-rulluisutajatele mõeldud Friday Night Skate alustab oma uut hooaega juba sellel reedel. Esimene skeit teeb tiiru peale Ülemiste järvele. Üritusel osalemine on TASUTA!

Friday Night Skate on kevadest sügiseni toimuv rulluisuüritus, mis algab Vabaduse väljakult igal reedel kell 19.30. Rulluisutajaid saadab meeskond, kelle juhtimisel sõidetakse iga nädal läbi üks seitsmest Tallinna piirkonnast.

Üritusele on kutsutud kõik rulluisutajad, kellele meeldib rulluiskudega sõita ja sõpradega aega veeta. Koos läbitakse keskmisel kiirusel ca 25 km ring mööda Tallinna kergliiklusteid. Osaleda võivad kõik, kellele kõnnitee äärekivide ületamine ei ole probleem, kes suudavad kontrollida laskumistel oma kiirust ning on selged pidurdamise põhitõed.

Kohtume igal reedel Vabaduse väljakul kell 19.30. Liikuma hakatakse kell 20.00. Orienteeruv tagasisaabumine pool kaksteist. Reedel veereme!

Lisainfo vaata ürituse kodulehelt: Friday Night Skate Tallinn